Liečebno-výchovné sanatórium Charakteristika detí Pedagogickí a odborní zamestnanci Školský vzdelávací program Výchovný program- Cesta k návratu / Pomoc k návratu Školský poriadok LVS Školský poriadok ZŠ ako súčasť LVS Smernica o poskytovaní zdravotnej starostlivosti Správa o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach LVS Poľný Kesov Prevencia a riešenie šikanovania žiakov v LVS Poľný Kesov 2023/2024 Školský program prevencie proti obezite šk.rok 2023/2024 ROZVRHY šk.rok 2023/2024 Prevencia skorého sexuálneho života mladistvých 2023/2024 Preventívne programy v skratke

Pedagogickí a odborní zamestnanci

Výchovno-vzdelávací a terapeutický proces na škole si vyžaduje koordinovaný tímový prístup špeciálnych pedagógov, psychológa, neurológa, pedopsychiatra a ďalších odborníkov. Edukáciu zabezpečuje 7 kvalifikovaných pedagógov a 1 pedagogický asistent.  Asistent učiteľa sa podieľa na vytváraní špeciálnych podmienok pre výchovu a vzdelávanie, zasahuje v situáciách, keď je potrebné žiaka upokojiť alebo na istý čas izolovať od ostatných žiakov. V LVS  pracuje 9 vychovávateľov, školský psychológ, 2 zdravotné sestry a 5 pomocných vychovávateliek. Preukazujú kvalitné odborné spôsobilosti, ktoré využívajú pri komunikácii, motivácii žiakov, ich diagnostikovaní, hodnotení, pri pozitívnom riadení činnosti a udržiavaní neformálnej disciplíny.

Psychologičky zabezpečujú systematické, intenzívne psychoterapeutické pôsobenie na žiakov.

Plán práce psychologičiek LVS:

PLaN_prace_skolskej_psychologicky.docx

Plan_prace_psychologiciek_2023-2024.pdf

Väčšina učiteľov má absolvovanú 1. kvalifikačnú skúšku  a  vzdelávanie v oblasti funkčnej gramotnosti pedagogických zamestnancov v informačných technológiách.

Na škole pôsobí výchovný poradca, koordinátori prevencie drogových závislostí a  sociálno - patologických javov, výchovy k manželstvu a rodičovstvu, environmentálnej výchovy a i.

Pedagógovia školy predstavujú stabilizovaný,  kvalifikovaný a profesionálny pedagogický zbor, ktorý má snahu ďalej odborne a profesijne rásť, využívať možnosti ďalšieho vzdelávania, prehlbovania a zvyšovania kvalifikácie s cieľom zvyšovať úroveň a kvalitu edukačného procesu. Sú schopní efektívnej a ľudsky podporujúcej komunikácie, spolupráce, práce v tíme a kooperatívneho riešenie problémov.